1 жовтня – Міжнародний день людей похилого віку

розміщено в: Новини | 0

Поки ми молоді, старість бачиться нам такою далекою і навіть неможливою.

Нам здається, що ми завжди будемо молоді, але… Роки минають швидко,

і в якусь мить людина починає розуміти, що вона поповнює ряди бабусь та дідусів.

І. О. Решетовська

Старість — не радість, ніхто її не жде, всяк прихитряється відсунути її небажаний прихід. Та вона все ж несподівано підкрадається, і ти вже із сумною розсудливістю розумієш, що все найкраще вже було, усе в минулому. А з тобою лише спомини та недуги. Добре, коли поруч з тобою живуть твої рідні — діти, онуки. А якщо їх немає? Такі самотні люди є безпомічними перед життєвими негараздами та проблемами, їм потрібна увага та спілкування, а також фізична допомога. В Україні проживає майже два мільйони одиноких людей.

Другий місяць осені починається з особливої дати: 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблею ООН, а в Україні це також і День ветерана. Україна, як повноправний член ООН, підтримала ініціативу міжнародного співтовариства і з 1991 року щорічно відзначає цей день, адже він є не лише можливістю нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства, а й приводом до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь.

Цей день відзначається для того, щоб всі верстви населення озирнулися і придивилися одне до одного, можливо, поруч живе людина, яка потребує допомоги, але її ніколи не попросить. І тільки наша уважність та небайдужість допоможе таким людям вижити, адже ніхто з нас не знає, що готує нам доля.

Студенти Первомайського індустріально-педагогічного технікуму (в.о. директора Себко Д.М.) разом із вихователем гуртожитку Гатченко С.М.  підтримують тісні зв’язки з Кремінським будинком-інтернатом для громадян похилого віку та інвалідів. Вони часті гості в цьому закладі: концерти до свят, прибирання території, зустрічі зі старенькими і хворими людьми. Тож 6 жовтня 2016 року вони завітали в будинок-інтернат, щоб поздоровити  зі святом його мешканців.

Зустріч пройшла по-домашньому, в щирій атмосфері. Студенти засвідчили  свою повагу і шану до людей літнього віку, висловили любов і вдячність за мужнє, а часом і дуже нелегке, їхнє життя. Святковий концерт, привітання, а головне – увага, не залишили байдужими присутніх.

У наймудрішій книзі на землі, в Біблії, Святому Писанні, відкрито говориться про те, що від нашого ставлення до наших батьків і матерів, до старших людей безпосередньо залежить наша власна тривалість життя на цій землі.

Так нехай же ніколи не спорожніють і не збідніють наші серця і нехай  вони відкриваються назустріч один одному, дбайливо зберігаючи дорогі спогади, передаючи їх  з покоління в покоління.

Бажаємо всім людям поважного віку здоров’я і довголіття. Хай ваші вже не молоді роки не знесилюють вас, а піднімають морально та духовно. Пам’ятайте, що ваш неоціненний життєвий досвід вкрай потрібний нинішній молоді.