24 березня – Всесвітній день боротьби проти туберкульозу

розміщено в: Новини | 0

24 березня за рішенням ВООЗ відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Дату було вибрано не випадково, адже саме цього дня 137 років тому німецький мікробіолог Роберт Кох оголосив про зроблене ним відкриття збудника туберкульозу.

25 березня у Первомайському індустріально-педагогічному коледжі відбулася зустріч студентів з лікарем-фтизіатром КУ «Рубіжанська міська лікарня» Бевз Галиною Володимирівною, метою якої було поширення інформації про цю хворобу, її виявлення, симптоми та наслідки. Зустріч виявилась корисною та продуктивною.

Лікар розповіла, що дотримуючись необхідних запобіжних заходів, можна убезпечити себе від зараження. Боротьба з туберкульозом буде успішною тільки тоді, коли ми всі разом будемо дотримуватися правил боротьби з підступною хворобою і вимагати виконання їх від оточуючих. Туберкульоз хоч і є інфекційним захворюванням, але він виліковний. Головне – вчасно звернутися до лікаря, хоча б один раз на два роки проходити профілактичне флюорографічне обстеження і дотримуватися елементарних правил гігієни.

У заході також взяв участь представник Луганського відділення Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ («Мережа») Топчаєв Євген Іванович.