День української писемності та мови

розміщено в: Новини | 0

Традиційно в День української писемності та мови, 9 листопада, студенти та викладачі Первомайського індустріально-педагогічного технікуму писали Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Офіційне гасло цьогорічного заходу – пишемо разом.

Диктант, до написання якого мали змогу долучитися всі охочі, розпочався об 11:30 в ефірі «Українського радіо». Цього року він називався «Крила України». Як і багато років поспіль, читав текст диктанту доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, автор багатьох підручників і посібників з української мови, теле- і радіоведучий Олександр Авраменко.

Радіодиктант до Дня рідної мови започаткували 18 років тому з метою об’єднати усіх небайдужих навколо українського слова. Саме мова – один з найпотужніших чинників, навколо якого об’єднуються українці. Цей флешмоб – це не перевірка знань рідної мови, не хизування здобутою високою оцінкою, це незабутнє відчуття єдності, розуміння, що в ці хвилини сотні тисяч твоїх співгромадян літера за літерою виводять речення диктанту; і ти виявляєш солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хто хоче зберегти його для нащадків.