Наша гордість – Тарас Шевченко

розміщено в: Новини | 0

Дві чудові весняні дати – 9-10 березня, а між ними – 47 років страдницького життя. Багато це, чи мало? Так, для звичайної людини –  це мало. А для такого генія, як наш Шевченко, достатньо, щоб його ім’я стало навіки безсмертним. Він – наша совість, наш порадник, наша найбільша правда. Ми вчимося в нього мудрості, любові до рідного краю і народу, його мови, навчаємося бути чесними й справедливими, гуманними й порядними, працювати на благо України.

У Первомайському індустріально-педагогічному технікумі стало доброю традицією в березні проводити заходи, присвячені генію українського народу – Т.Г. Шевченку.

«Наша гордість – Тарас Шевченко» – слова, написані на сцені, поруч – портрет Великого Кобзаря, звучить «Реве та стогне Дніпр широкий» – і розпочинається велике свято, підготовлене викладачами Максименко Л.В. та Гладкою М.І, в якому взяли участь студенти І-VІ курсів технікуму.

Ведучі Петрашевська А., Соловйов К., Паніна А., Соколов Д. розповіли про цікаві факти з біографії поета. Виразне читання творів Т.Шевченка у виконанні Шулакової М., Артьомової Л., Круглової І., Щирої Д. і Круглової Ж., учениці 11 класу загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 3, примусило присутніх задуматися над долею жінки в тогочасному суспільстві. Не залишив нікого байдужим виступ найменших учасників свята – Себко Фаїни, Іллі та Семена, Казимової Кіри, Макаринської Анни.

Справжньою прикрасою свята стало інсценування фрагменту до твору «Гайдамаки» у виконанні Стовпяги Ю. та Облапенка В., тендітні дівчата з танцювального колективу «Бригантина» – Єпіфанцева А., Круглова І., Купцова Д., Токарева Г., Котецька В., Соколова А., козацький танець, який виконали Єсипенко В., Сініченко І., Соколов Д., Васильєв А., Бреньков А. (керівник Савченко В.Є.)

Із захватом слухали пісні на слова Т.Шевченка у виконанні гостей – Кремінського камерного хору «Рапсодія» (художній керівник – почесна громадянка міста Семенова Раїса Петрівна).

Зазвучав зі сцени Шевченків «Заповіт» українською, російською, білоруською, болгарською, англійською мовами у виконанні студентів Соколова Д., Серебрякової Л.,Олейнікова В., Іщенко В., Ущеко О.

Завершилося свято піснею, яку виконали всі учасники свята. Все побачене і почуте допомогло присутнім зануритися в атмосферу тих далеких часів, відчути гордість, що МИ – УКРАЇНЦІ.