Всеукраїнський тиждень права

розміщено в: Новини | 0

10 грудня – Всесвітній день прав людини. У цей день у Первомайському індустріально-педагогічному коледжі відбувся захід «Захищай свої права та права інших», який проводився в рамках заходів циклової комісії соціально-гуманітарних та психолого-педагогічних дисциплін. Його особливістю була активна участь студентів групи 262 ПО КТ, майбутніх майстрів виробничого навчання, у розробці програми, доборі матеріалів. Саме вони займалися підготовкою презентацій, фрагментів фільмів про права людини.

Пропозиція ведучих поговорити про права була продовжена виступами студентів про генезис прав людини в Україні, зміст Загальної декларації прав людини, сутність Декларації прав дитини.

Але особливу зацікавленість присутніх викликали інтерактивні вправи. Студенти першого та другого курсу – представники чотирьох команд на чолі з капітанами Ляшовим Д., Лисенком А., Воронкіним М., Середичем Д. – чудово впоралися з виконанням завдань на визначення асоціацій до терміна «права», заповнення опитувальника «Права людини», презентацій одного з прав людини. Вправа «Високо і низько» дала можливість не тільки розширити знання про права людини, але й отримати чудові позитивні емоції. Цей настрій у студентів зберігся і під час перегляду відеокадрів, за якими вони повинні були визначити, які права людини в сюжеті порушено.

Дійшовши висновку, що права не тільки потрібно знати, а й уміти їх захищати, студенти познайомилися з механізмом їх захисту на національному та європейському рівнях.

Студенти-старшокурсники, пам’ятаючи, що студенти-першокурсники ще діти, подарували їм подарунки: парасольку, щоб оберігала і захищала їх життя; годинник з бджілками, щоб у праці були такі ж працелюбні; картину із зображенням дитячої руки, щоб щасливою була їх сім’я; набір для навчання, щоб прагнули отримати гарну освіту, бо таку можливість надають визначені та гарантовані Конституцією України права на життя, на працю, на сім’ю, на освіту. На згадку про зустріч усі учасники отримали символічні медалі із зображенням логотипа прав людини – долоні руки, подібної до голуба, як нагадування, що люди здатні згуртуватися і разом змінити світ.

Студенти-першокурсники і далі будуть опановувати науки в стінах Первомайського індустріально-педагогічного коледжу. А студенти-випускники Климухіна А., Соловйов К., Зайчук М., Гончарук І., Яцюк Р., Бєда А., Сокирко Д., Ковтун М., Д’яченко Я., Венгловський В., Каверзний О., Лавренченко О., роблячи перші кроки на шляху опанування педагогічною професією, в недалекому майбутньому увіллються до колективів закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Сподіваємося, вони будуть пам’ятати про цікаві, різноманітні заходи, організаторами і учасниками яких були.